Топ Новости >
Опачината на Кампањата „100 најдобри проекти на ВМРО-ДПМНЕ“
Заев од ОН: Македонија е пријател со своите соседи Featured
Видео: Честитајќи му го изборот на генералниот секретар на ОН, Антонио Гутереш, премиерот Заев изрази целосна поддршка за реализацијата на неговата, како што рече, амбициозна и потребна агенда
ВИДЕО: Популарноста и довербата кон лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски опаѓа, што е евидентно од празната сала на која се обраќаше
Државниот инспекторат за локална самоуправа донесе одлука да ги запре решенијата за организирање локални референдуми во општините против населување мигранти
Анкетен прсврт: Заев води пред Груевски, СДСМ пред ВМРО-ДПМНЕ Featured
Брима галуп: Заев со доверба меѓу граѓаните од 17,7%, додека рејтингот на Груевски падна на 13%
Договорена поддршка за кандидатот што ќе го истакне СДСМ за Центар
Видео (З.Заев): Денеска имавме прилика да ги видиме лошите услови во Казнено-поправната установа Идризово во Скопје
26 години слободна, самостојна и суверена држава Република Македонија
Граѓаните на Карпош освен што дишат нечист воздух загаден со ПМ10 честички многукратно над дозволеното ниво, исто така дишат и честички од отровниот елемент арсен
Страница 11 од 64

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.