Топ Новости >
Сеад Кочан доби 6 години затвор, Авировиќ 3, Ватиќ е ослободен, а ќе се конфискува противправо стекнатиот имот на „Трансмет“ ДОО Скопје и „Силекс неметали СТ“ во вредност од 1,06 милијарди денари
Обвинителството бара градоначалникот да остане во притвор
Можен пороен дожд во западните и јужните делови од земјава
Премиерот Заев во интервју за „BuzzFeed News“ изјави дека про-руските бизнисмени се обидуваат да ја спречат земјата да се приклучи кон НАТО со финансирање на насилни протести
Владата на Република Македонија во сабота на 14 јули во 15 градови организира прослава „Македонија во НАТО и ЕУ“. И Гевгелија е дел од прославата
ВИДЕО: Гевералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг - прес конференцијата денес во Брисел
 Преку 11 судски спогодби со Драги Рашковски ВМРО-ДПМНЕ се спаси од одговорност за клевета
Вкупно 81 година затвор за напаѓачите на Села Featured
Казни од 10 до 13 години за сите седумина обвинети
Од вчера на патарината на делницата од автопатот Скопје-Велес е воведено плаќање со специјална картичка наменета само за патарини. Надлежните информираат дека дури не се разрешат сите правни процедури наплатата во прво време ќе се одвива паралелно и со картички и во кеш
Страница 1 од 65

 
 

 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.