Аларм за пушачите годишноодморци на грчките плажи: Грција почнува да забранува пушење цигари на плажи, а почнува со пилот програма…
Утринската акција на специјалните единици на косовската полиција РОСУ во северниот дел од Косово, но и во неколку други делови…
Облак од песочна бура го покри австралискиот град Милдуре вчера попладнето претворајќи го денот во ноќ. Движењето на песочниот облак…
Во црквата Воскресение на Исус Христос каде се наоѓа гробот на Исус Христос, на Велика сабота се пали благодетниот оган…
Спречен влез на мигранти во Македонија Featured
Видео: Грчката полиција употребила шок бомби за да го спречи обидот на мигрантите за влез во Македонија
33 европратеника со поддршка за Ципрас и Заев за Нобелова награда за мир Featured
Писмо до Нобеловиот Комитет од 33 европратеници за поддршка на номинацијата на двајцата премиери за Нобелова награда за мир за…
Премиерскиот двоец, Заев и Ципрас на насловната од Financial times
ВИДЕО: Загрозени се 25 милиони луѓе, во радиус од 60 км
Кина одбила барање на грчка компанија да го користи терминот „македонски“ Featured
Образложение - потребна е дозвола од соседната земја за користење на терминот „македонски“ за производите на грчката компанија
Страница 1 од 13

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.