Топ Новости
Регионалното одделение за комуналии при општина Килкис, од Република Грција (ние го знаеме како Кукуш) ги започна работите за чистење…
Македонската Влада донесе уредба со која им дозволуваа на странските државјани да транзитираат по автопат максимум пет часа, но Република…
Согласно препораките од ЕУ за отворени граници во Унијата, Грција од 1 јули ќе ги отвори копнените граници со Северна…
Падна статуата на морепловецот Христофер Колумбо пред парламентот во Минесота, а денеска е обезглавена неговата статуа во Бостон, друга беше…
Грција не ја исклучува можноста дека нема да ја отвори границата за македонските граѓани ниту на 15-ти Јуни. Ова, интервју…
Смртта на George Floyd од рацете на полицијата во Минеаполис предизвика широки немири во САД во повеќе од 25 држави.…
Еден од најголемите издавачи на дезинформации за коронавирус на Фејсбук е забранет од платформата за користење фарми за содржини од…
Грција вчера ги отвори плажите за своите граѓани, а тие во стампедо поитаа на разладување поради енормно високите тмператури во…
Бугарскиот премиер Бојко Борисов, на прес конференцијата по самитот ЕУ-Западен Балкан порача дека цврсто ја подржуваат Северна Македонија на патот…
Страница 1 од 17

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.