Топ Новости
Целата зграда на Владата на Херцеговачко-Неретвански Кантон е во пламен и гори, а на местото на настанот пристигна противпожарна екипа…
Од скршените прозори на зградата излегува црн чад, а од зградата на Претседателството на БиХ симнато е државното знаме
По пожарот, полицајците кои ја чувале зградата на владата на Зеничко-Добојскиот кантон, ја одложиле опрема и на демонстрантите им ја…
Хотелите недовршени и неподготвени за големиот број спортисти кои ќе пристигнат како учесници на ЗОИ, но затоа пак сликата на…
Подготвени измени и дополнувања на Кривичниот законик РФ кој предвидува парични казни и затвор за рехабилитација на нацизмот
Контроверзната легислатива против протести што ги спроведе Украина, не го издржа налетот на анти-владини демонстрации, кои во текот на изминатите…
Демонстрантите ги завзедоа зградите на Министерствата во Киев, заради што Украинската министерка за правосудство ќе побара воведување вонредна состојба
Неколкудневните немири во Киев и барањето на опозционите партии оставка од владата и претседателот, го натераа претседателот Јанукович да ги…
Ќе живееме во нова Украина уште оваа година", им порача Кличко на своите привзаници и поддржувачи
Страница 16 од 17

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.