Топ Новости
Августовска разгледница од Дојран - Понеделник, 03 Август 2020 14:35
Воз удрил во автомобил кај с.Давидово - Понеделник, 27 Јули 2020 17:55
Контроверзната легислатива против протести што ги спроведе Украина, не го издржа налетот на анти-владини демонстрации, кои во текот на изминатите…
Демонстрантите ги завзедоа зградите на Министерствата во Киев, заради што Украинската министерка за правосудство ќе побара воведување вонредна состојба
Неколкудневните немири во Киев и барањето на опозционите партии оставка од владата и претседателот, го натераа претседателот Јанукович да ги…
Ќе живееме во нова Украина уште оваа година", им порача Кличко на своите привзаници и поддржувачи
Еден застрелан, а друг прободен со нож е билансот од денешниот крвав настан
Граѓаните на Косово за виза за БиХ мора да аплицираат во Скопје, а условите за добивање се ригорозни
Судирите меѓу демонстрантите и полицијата во центарот на Киев продолжија и денеска и покрај ниските температури од минус десет степени
Премиерот Дачиќ смета дека подготовките ќе траат до 2018, а процесот на влез во Унијата да заврши до 2020 година
Лидерот на опозицијата и екс боксерски шампион Виталиј Кличко во обид да ја скроти толпата која со месеци демонстрира против…
Страница 17 од 18

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.