Топ Новости
Августовска разгледница од Дојран - Понеделник, 03 Август 2020 14:35
Воз удрил во автомобил кај с.Давидово - Понеделник, 27 Јули 2020 17:55
Францускиот претседател Емануел Макрон денеска изјави дека ако резултатите од извештаите на Европската комисија за Северна Македонија и Албанија се…
Над 800 луѓе починаа од коронавирусот во Кина покажуваат последните податоци, со што го достигна бројот на починати од САРС…
Од темел за само 10 дена изградена е новата болница во градот Вухан во Кина од каде почна да се…
Здравствените власти на Кина денеска соопштија дека кај 1975 лица е потврдена инциденцата на пневмонија предизвикана од новиот коронавирус (2019-нКоВ)…
Владата на Шпанија вчера го одобри и го достави на усвојување во Паралментот протоколот за пристапување на Република Северна Македонија…
Само ден по песочната бура на југоистокот од Австралија се истурил силен град голем колку топка за голф, пренесуваат локални…
Премиерот на Русија, Дмитриј Медведев поднесе оставка и ја распушти владата само неколку часа откако претседателот Владимир Путин ги најави…
Иранската револуционерна гарда вечерва истрела најмалку 30 балистички проектили врз две американски бази во Ирак, но засега нема официјални информации…
Поради временските зони Новата година први ќе ја дочекаат жителите на Кирибати и Самоа на Тихиот Океан. На ова тло…
Страница 3 од 18

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.