Топ Новости
Августовска разгледница од Дојран - Понеделник, 03 Август 2020 14:35
Воз удрил во автомобил кај с.Давидово - Понеделник, 27 Јули 2020 17:55
Земјотрес со интензитет од 6,4 степени според рихтеровата скала утрово во 02:54 часот според тамошното време го протресе подрачјето на…
Северниот дел на Грција и шест острови со обилните дождови и бури кои го зафатија подрачјето во текот на изминатото…
Јане Велковски на Светскиот ден на детето се обрати во ОН во Њујорк Featured
Јане Велковски, 11 годишното момче кое боледува од спинална мускулна атрофија (СМА), и кое со јавните пораки до надлежните се…
Коренот на нацизмот, куќата каде се родил Адолф Хитлер во градот Браунау во Австрија со одлка на австриската Влада ќе…
Со големо мнозинство од 412 гласа „За“, 136 „против“ и 30 отсутни, Европскиот парламент попладнево ја изгласа резолуцијата со која…
Со 84 гласови „ЗА“ и 2 против Американскиот Сенат, доцна синоќа во забрзана постапка го ратификуваше протоколот за пристапување на…
Италија ќе го враќа прашањето за преговорите за членство на Македонија и Албанија на маса во ноември на советот за…
Самитот на европските лидери заврши без договор за отворање преговори со Македонија и со Албанија. Лидерите на носечките земји во…
Францускиот Сенат го усвои предлог-законот за ратификација на Протоколот за членство на Република Северна Македонија во НАТО. Предлог-законот беше усвоен…
Страница 4 од 18

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.