Топ Новости
Успешна еко акција во село Богородица - Сабота, 14 Септември 2019 14:18
Празнична посетеност на Дојран - Понеделник, 09 Септември 2019 10:19
Среќно првачиња! - Вторник, 03 Септември 2019 17:55
Денес заврши спасувачката мисија откако сите 12 момчиња и нивниот тренер беа извадени од поплавената пештера
Пет загинати и над 20-тина повредени во вооружен напад врз редакцијата на весникот „Капитал“ во Мериленд
Шефот на грчката дипломатија Никос Коѕијас писмено го потврдува непротивењето на Грција за напредокот на Македонија за членство во ЕУ…
Селцас е пратеник во грчкиот Парламент од Лерин и вели дека Македонците во Грција се радуваат на договорот
И во грчкиот Парламент се прозбори на македонски јазик Featured
Пратеник на СИРИЗА се обрати на Македонски јазик, на костурски дијалект во грчкиот парламент
Денеска во Сингапур се случи историски состанок помеѓу лидерите на на Соединетите Американски Држави и Северна Кореја
Ледени топки со големина на тениско топче паѓаа денеска во Словенија и во Хрватска
Неповратен влог е 10.000 долари за да се преселите и да работите таму
22 април - Светскиот ден на планетата Земја денес го одбележуваат повеќе од 175 држави низ планената
Страница 5 од 14

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.