Топ Новости
Августовска разгледница од Дојран - Понеделник, 03 Август 2020 14:35
Воз удрил во автомобил кај с.Давидово - Понеделник, 27 Јули 2020 17:55
Тинејџерка активист номинирана за Нобелова награда за мир Featured
Шеснаесет годишната Грета Тунберг, од Шведска, организатор на младинскиот штрајк за климатски промени, е номинирана за Нобелова награда за мир…
Илјадници граѓани на Србија синоќа учествуваа во комеморативната прошетка за Џинџиќ, во знак на одбележување на 16-годишнината од убиството на…
Меѓународен Ден на жената - 100 години историска борба за рамноправност Featured
Денеска е 8-ми март, а секоја година на овој ден се одбележува Меѓународниот ден на жената – ден кога се…
Американскиот претседател Доналд Трамп прогласи вонредна состојба во САД во намера да го заобиколи Конгресот и да пронајде средства за…
По дводневна расправа на речиси 200 пријавени дискутанти по точката за ратификација на договорот од Преспа, денеска грчкиот парламент гласаше…
Ерупцијата на вулканот Анак Кракатау, кој претходно предизвика цунами и поради кое загинаа над 280 лица, вчера се повтори, заради…
Скандалозно откритие „ЕУ Обсервер“ за постоење шема за продавање бугарски државјанства за пари
Под слоганот „Стоп на крвавите кошули“ вечерва започна протест во Белград пред зградата на Филозофскиот факултет
Груевски во Македонија на ноќта на долгите ножеви во ноември 2016 година ја промовираше „Стоп Сорос“ програмата, а во Унгарија…
Страница 7 од 18

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.