Топ Новости
Августовска разгледница од Дојран - Понеделник, 03 Август 2020 14:35
Воз удрил во автомобил кај с.Давидово - Понеделник, 27 Јули 2020 17:55
Грчките медиуми: Заев нуди финансиска помош за Грција за справување со катастрофалните пожари Featured
Грчкиот весник „То Вима“ вчера објави за помошта што ја вети македонскиот премиер Зоран Заев за Грција да се справи…
Најмалку 24 загинати и над 100 повредени од пожарите кои беснеат околу Атина. Се стравува дека бројот ќе се зголемува
Лидерот на најголемата грчка опозициона партија се жали дека Ципрас и Каменос му го предадоа на Скопје НАТО-пасошот, откако го…
Денес заврши спасувачката мисија откако сите 12 момчиња и нивниот тренер беа извадени од поплавената пештера
Пет загинати и над 20-тина повредени во вооружен напад врз редакцијата на весникот „Капитал“ во Мериленд
Шефот на грчката дипломатија Никос Коѕијас писмено го потврдува непротивењето на Грција за напредокот на Македонија за членство во ЕУ…
Селцас е пратеник во грчкиот Парламент од Лерин и вели дека Македонците во Грција се радуваат на договорот
И во грчкиот Парламент се прозбори на македонски јазик Featured
Пратеник на СИРИЗА се обрати на Македонски јазик, на костурски дијалект во грчкиот парламент
Денеска во Сингапур се случи историски состанок помеѓу лидерите на на Соединетите Американски Држави и Северна Кореја
Страница 9 од 18

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.