Топ Новости
33 европратеника со поддршка за Ципрас и Заев за Нобелова награда за мир Featured
Писмо до Нобеловиот Комитет од 33 европратеници за поддршка на номинацијата на двајцата премиери за Нобелова награда за мир за…
Премиерскиот двоец, Заев и Ципрас на насловната од Financial times
ВИДЕО: Загрозени се 25 милиони луѓе, во радиус од 60 км
Кина одбила барање на грчка компанија да го користи терминот „македонски“ Featured
Образложение - потребна е дозвола од соседната земја за користење на терминот „македонски“ за производите на грчката компанија
Русија го призна новото уставното име на Македонија Featured
Руската Федерација денеска ја призна Република Северна Македонија
Ова е првпат, Конгресот да ја искористи својата моќ за да укине вонредна состојба што ја прогласил претседател, откако е…
Тинејџерка активист номинирана за Нобелова награда за мир Featured
Шеснаесет годишната Грета Тунберг, од Шведска, организатор на младинскиот штрајк за климатски промени, е номинирана за Нобелова награда за мир…
Илјадници граѓани на Србија синоќа учествуваа во комеморативната прошетка за Џинџиќ, во знак на одбележување на 16-годишнината од убиството на…
Меѓународен Ден на жената - 100 години историска борба за рамноправност Featured
Денеска е 8-ми март, а секоја година на овој ден се одбележува Меѓународниот ден на жената – ден кога се…
Страница 2 од 14

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.