Топ Новости
Билборд кампања - Понеделник, 06 Јули 2020 15:42
Неколку стотици граѓани се собраа пред српскиот парламент во знак на протест против враќањето на рестриктивните мерки и повторното воведување…
Поранешниот грчки премиер Алексис Ципрас, чиј потпис стои на Преспанскиот договор за соработка меѓу Македонија и Грција и решавањето на…
Грција од утре наутро (06.07.2020 понеделник) во 6 часот ги затвора границите за државјаните на Србија, вели за Н1, министерот…
Регионалното одделение за комуналии при општина Килкис, од Република Грција (ние го знаеме како Кукуш) ги започна работите за чистење…
Македонската Влада донесе уредба со која им дозволуваа на странските државјани да транзитираат по автопат максимум пет часа, но Република…
Согласно препораките од ЕУ за отворени граници во Унијата, Грција од 1 јули ќе ги отвори копнените граници со Северна…
Падна статуата на морепловецот Христофер Колумбо пред парламентот во Минесота, а денеска е обезглавена неговата статуа во Бостон, друга беше…
Грција не ја исклучува можноста дека нема да ја отвори границата за македонските граѓани ниту на 15-ти Јуни. Ова, интервју…
Смртта на George Floyd од рацете на полицијата во Минеаполис предизвика широки немири во САД во повеќе од 25 држави.…
Страница 1 од 18

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.