Топ Новости
Тешка сообраќајна несреќа во Гевгелија - Вторник, 15 Септември 2020 14:44
Шкотските власти од денеска забранија собирања во домовите во Глазгов и во два околни окрузи поради зголемување на бројот на…
Тестовите извршени врз рускиот дисидент Алексеј Навални во германската болница „Черити“ покажуваат дека тој бил отруен, но докторите денеска велат…
Авион со тим специјализиран за лекување на пациенти во кома ќе полета вечерва од Германија за да пренесе рускиот дисидент…
Незадоволствата на граѓаните на Белорусија не стивнува веќе една недела откако се случи последниот реизбор на претседателот Лукашенко кој е…
Со врнежи од дожд кои донесоа воден талог од 70 литри наврнат дожд на 1 метар квадратен, за само еден…
Неколку стотици граѓани се собраа пред српскиот парламент во знак на протест против враќањето на рестриктивните мерки и повторното воведување…
Поранешниот грчки премиер Алексис Ципрас, чиј потпис стои на Преспанскиот договор за соработка меѓу Македонија и Грција и решавањето на…
Грција од утре наутро (06.07.2020 понеделник) во 6 часот ги затвора границите за државјаните на Србија, вели за Н1, министерот…
Регионалното одделение за комуналии при општина Килкис, од Република Грција (ние го знаеме како Кукуш) ги започна работите за чистење…
Страница 1 од 18

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.