Грешка
  • JUser: :_load: Неможно вчитување корисник со id: 43
Алкохоличар и зависник од дрога - тоа е неговата животна судбина и покрај славата на неговиот полубрат со кој тој…
Се’ помина со акламација во присуство на врховниот командант и Претседател
Со транспаренти, свирчиња и извикувања против традиционалниот тероризам, бараат стоп за корупцијата и дискриминацијата
Резултаите од референдумот одржан на 16 март западните сили го оспоруваат како нелегален
Во српската касарна „Растко Немањиќ“ гостите од Русија ги прими командантот на Специјалната бригада, брогадниот генерал Јелесије Радивојевиќ
Во Крим се кидапираат новинари и активисти на „Мајдан“ и се оневозможуваат украинските ТВ канали
Една милијарда долари пакет помош за Украина денеска вети Американскиот државен секретар Џон Кери
Командант на Црноморската флота им издаде на Украинците ултиматум - или предавање или напад!
Руската Влада испраќа војска, а опозициониот лидер Кличко повикува на мобилизација!
Страница 14 од 17

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.