Шефот на грчката дипломатија Никос Коѕијас писмено го потврдува непротивењето на Грција за напредокот на Македонија за членство во ЕУ…
Селцас е пратеник во грчкиот Парламент од Лерин и вели дека Македонците во Грција се радуваат на договорот
И во грчкиот Парламент се прозбори на македонски јазик Featured
Пратеник на СИРИЗА се обрати на Македонски јазик, на костурски дијалект во грчкиот парламент
Денеска во Сингапур се случи историски состанок помеѓу лидерите на на Соединетите Американски Држави и Северна Кореја
Ледени топки со големина на тениско топче паѓаа денеска во Словенија и во Хрватска
Неповратен влог е 10.000 долари за да се преселите и да работите таму
22 април - Светскиот ден на планетата Земја денес го одбележуваат повеќе од 175 држави низ планената
Трамп нареди воздушни напади против режимот на Асад Featured
Утринава САД, Британија и Франција започнуваат со воздушни напади на Сирија
Главната болница во Сан Франциско соопштува дека веќе примила неколку пациенти од инцидентот, но не кажува за нивната состојба
Страница 6 од 14

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.