Со 73 отсто Владимир Путин обезбеди убедлива победа на денешните претседателски избори
Главната обвинителка на Националниот антикорупциски директорат (ДНА) на Романија, Лаура Кодрута Ковеси: Во 2017 година пред суд изведовме повеќе од…
Заев со почести пречекан во Германија Featured
Црвен тепих и интонирана химна за почесниот гостин премиерот Зоран Заев во Германија
Пангалос: Реакциите „Македонија не смее да се даде“ доаѓаат од искомплексирани типови Featured
Поранешниот министер за надворешни работи на Грција, Теодорос Пангалос: северниот сосед има право да се вика како што сака, па…
Најави шпанскиот премиер Мариано Рахој како финале на настаните во Каталонија
Заканите против Македонија новата администрацијата на САД веќе и на највисоко ниво ги смета за закани против интересите на САД
22 лица загинаа, а околу 50 се повредени во најмалку една експлозија која одекна на концерт на американската пејачка Аријана…
ОН предупредија дека за нешто повеќе од две децении речиси 600 милиони деца ќе живеат во региони каде има сериозен…
Милијардерот Дејвид Рокфелер почина утрово во неговиот дом
Страница 7 од 14

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.