Oсум лица се повредени во масивната експлозија и големиот пожар кој зафати воен магацин во Краснојарскиот крај на Сибир, a…
Мицотакис победи на парламентарните во Грција Featured
Нова Демократија на Мицотакис победи на предвремените парламентарни избори во Грција со околу 8,5 отсто разлика во однос на СИРИЗА.…
Аларм за пушачите годишноодморци на грчките плажи: Грција почнува да забранува пушење цигари на плажи, а почнува со пилот програма…
Утринската акција на специјалните единици на косовската полиција РОСУ во северниот дел од Косово, но и во неколку други делови…
Облак од песочна бура го покри австралискиот град Милдуре вчера попладнето претворајќи го денот во ноќ. Движењето на песочниот облак…
Во црквата Воскресение на Исус Христос каде се наоѓа гробот на Исус Христос, на Велика сабота се пали благодетниот оган…
Спречен влез на мигранти во Македонија Featured
Видео: Грчката полиција употребила шок бомби за да го спречи обидот на мигрантите за влез во Македонија
33 европратеника со поддршка за Ципрас и Заев за Нобелова награда за мир Featured
Писмо до Нобеловиот Комитет од 33 европратеници за поддршка на номинацијата на двајцата премиери за Нобелова награда за мир за…
Премиерскиот двоец, Заев и Ципрас на насловната од Financial times
Страница 2 од 14

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.