Топ Новости
Соединетите Американски држави се надеваат дека Европскиот совет на 16 октомври ќе донесе одлука за отпочнување на пристаните преговори со…
Бразилската вселенска агенција извести дека бројните пожари кои ја зафатија Амазонија како последица на сечата на шуми, во однос на…
Граѓаните на Исланд, но и светот, од вчера се збогуваа со глечерот Окјоклур, наречен ОК кој целосно се истопи. За…
Oсум лица се повредени во масивната експлозија и големиот пожар кој зафати воен магацин во Краснојарскиот крај на Сибир, a…
Мицотакис победи на парламентарните во Грција Featured
Нова Демократија на Мицотакис победи на предвремените парламентарни избори во Грција со околу 8,5 отсто разлика во однос на СИРИЗА.…
Аларм за пушачите годишноодморци на грчките плажи: Грција почнува да забранува пушење цигари на плажи, а почнува со пилот програма…
Утринската акција на специјалните единици на косовската полиција РОСУ во северниот дел од Косово, но и во неколку други делови…
Облак од песочна бура го покри австралискиот град Милдуре вчера попладнето претворајќи го денот во ноќ. Движењето на песочниот облак…
Во црквата Воскресение на Исус Христос каде се наоѓа гробот на Исус Христос, на Велика сабота се пали благодетниот оган…
Страница 1 од 14

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.