По Тузла, гори зградата и на Владата во Зеница

Петок, 07 Февруари 2014

По пожарот, полицајците кои ја чувале зградата на владата на Зеничко-Добојскиот кантон, ја одложиле опрема и на демонстрантите им ја отстапиле контролата на објектот

Демонстрантите во Зеница запалија неколку простории во зградата на Владата на Зеничко-добојскиот кантон и од објектот се издига црн чад, јавува агенцијата Анадолија. Демонстрантите не дозволуваат приод на противпожарните возила. Претходно демонстрантите ја запалија и владината зграда во Тузла.

Демонстрантите се собраа пред зградата на Зеничко-Добојскиот кантон каде запалија неколку простории во објектот од кои почнал да излегува црн чад. Како што се јавува агенција Анадолија, демонстрантите не дозволиле пристап на противпожарните возила.

По пожарот, полицајците кои ја чувале зградата на владата на Зеничко-Добојскиот кантон, ја одложиле опрема и на демонстрантите им ја отстапиле контролата на објектот.

Новинар на портал “Klix.ba“ известил дека демонстрантите дошле на протестите "вооружени" со шишиња, камења и петарди, кои ги фрлале кон зградата на владата.

Ситуацијата е многу напната, а граѓаните од зградата фрлале сè што ќе им дошло при рака. Откако демонстрантите не го послушаа полициското предупредување да престанат до каменување на нивните припадници, полицајците биле принудени да употребат сила, поради што дошло до меѓусебен конфликт.

Повеќе полицајци беа повредени, а неколку луѓе побарале итна медицинска помош од
медицински екипи.

Last modified on Сабота, 08 Февруари 2014 - 21:14

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Same masen kuta

Misociis nulla interdum et. Cursus senectus aliquet pretium at tristique hac

Повеќе

Ukan mare tinu

Etiam vitae commodo dolor. Ut quis urna nisl. Nulla eu purus odio, at aliquet

Повеќе

Zaga tiko maze

Ceger nisl Pellentesque In id metus laoreet dignissim vel. Lacinia Sed

Повеќе

Xare makin opan

Mes pede elit nibh at risus tempus. Nulla semper ac nec sit massa In Curabitur

Повеќе

Dare makin oka

Puspen disse at libero porttitor nisi aliquet vulputate vitae at velit. Aliquam

Повеќе

Zate maki nako

Temper ac nec sit massa In Curabitur id risus sit. Non ante gravida eros quis

Повеќе

Nuka tisu mako

Duis sit amet velit quis augue sollicitudin tempus eget ut dui. Vestibulum ante

Повеќе

Seru cadin retu

Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod

Повеќе

Tina okun zagon

Duis sit amet velit quis augue sollicitudin tempus eget ut dui. Vestibulum ante

Повеќе

Rana casen maki

Pendisse erat dolor, dictum in interdum non, molestie at lorem. Vivamus

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.