Топ Новости
Навалица на рибари во Дојран - Вторник, 18 Февруари 2020 11:27

Поради невреме прогласена вонредна состојба во северна Грција и шест острови

Сабота, 23 Ноември 2019

Северниот дел на Грција и шест острови со обилните дождови и бури кои го зафатија подрачјето во текот на изминатото денонокие, уште вчера предизвикаа сериозни проблеми со поплави и отсечени региони.

Најпогодени се Халкидики и Тасос, а на шест острови денеска е прогласено вонредна состојба. Во местото Олимпијада на Халкидики и Панаџа на Тасос поплавата влече дури и автомобили по улиците.

Обилните дождови предизвикаа поплави и лизгање на земјиштето, а сообраќајот е блокиран во погодените подрачја. Еве дел од вчерашните медиумски извештаи од погодените терени со невремето во грција.
Last modified on Сабота, 23 Ноември 2019 - 18:53

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Се крчкаат кандидационите партиски листи за Парламентарните избори 2020

Заклучно до 12 март, на 30 дена од одржуавњето на закажаните вонредни

Повеќе

Задушница - гевгеличани во сеќавање на упокоените ги посетија вечните

Гевгелиските гробишта денеска беа преполни од посетители и роднини кои палеа

Повеќе

Оставка на директорот на Средното училиште во Гевгелија

Директор на СОУ „Јосиф Јосифовски“ од Гевгелија, Цветан Неловски денеска

Повеќе

Меѓународна Мировна награда за Заев и Ципрас

За својата дипломатска умешност во спорот околу името Македонија, бившите

Повеќе

Забрана за сообраќај на патот Струмица - Валандово

Поради сообраќајна несреќа која се задеси околу 10 часот утринава, патниот

Повеќе

24 часовен штрајк во Грција го запре граничниот промет

Синдикатот на вработените во јавниот сектор во Грција (АДЕДИ) од утрово започна

Повеќе

Навалица на рибари во Дојран

Чамци, рибари, трски за риболов, тоа е континуирана слика сезонава на брегот и

Повеќе

Лишени од слобода тројца посетители на „Бел рај“ кај Миравци

Тројца средновечни граѓани на возраст од 38 до 40 години синоќа на 15 минути

Повеќе

Собранието се распушти

Со 108 гласови „ЗА“ и ниту еден против или воздржан денеска во 17:00 часот

Повеќе

Изгласан законот за Јавно обвинителство

Со 80 гласови „ЗА“ од 116 присутни од кои само шестмина беа „против“ денеска во

Повеќе

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.