Топ Новости
Приведени илегалци кај Моин - Сабота, 10 Октомври 2020 12:44

Септемвриски снег во Босна и Херцеговина

Сабота, 26 Септември 2020

Четвртиот ден од есента забелеа снежните покривки на планината Бјелашница и на Јахорина во Босна и Херцеговина. По обилните дождови последните два дена, во Босна и Херцеговина денеска падна и снег.

Федералниот Хидрометеоролошки завод за денеска најави претежно облачно време, дожд во Херцеговина, во централните и источните подрачја, а на врвовите на планините и снег.

На Бјелашница утрово биле измерени 0 степени Целзиусови. Снег денеска падна и во Австрија и во Италија.

Денеска во Македонија под влијание на циклонска активност времето е претежно облачно со врнежи од дожд кои на повеќе места се интензивни, како 10 часовните контунуирани врнежи во Гевгелија од утрото во 3:30 часот. Попладнево се очекува период на постудено време, со максималните температури кои ќе се движат од 16 до 24 степени.

Сепак ќе има пад и на минималните температури, а според меторолозите не се исклучува можноста на планините да падне и првиот снег.

Last modified on Сабота, 26 Септември 2020 - 15:29

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Same masen kuta

Misociis nulla interdum et. Cursus senectus aliquet pretium at tristique hac

Повеќе

Ukan mare tinu

Etiam vitae commodo dolor. Ut quis urna nisl. Nulla eu purus odio, at aliquet

Повеќе

Zaga tiko maze

Ceger nisl Pellentesque In id metus laoreet dignissim vel. Lacinia Sed

Повеќе

Xare makin opan

Mes pede elit nibh at risus tempus. Nulla semper ac nec sit massa In Curabitur

Повеќе

Dare makin oka

Puspen disse at libero porttitor nisi aliquet vulputate vitae at velit. Aliquam

Повеќе

Zate maki nako

Temper ac nec sit massa In Curabitur id risus sit. Non ante gravida eros quis

Повеќе

Nuka tisu mako

Duis sit amet velit quis augue sollicitudin tempus eget ut dui. Vestibulum ante

Повеќе

Seru cadin retu

Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod

Повеќе

Tina okun zagon

Duis sit amet velit quis augue sollicitudin tempus eget ut dui. Vestibulum ante

Повеќе

Rana casen maki

Pendisse erat dolor, dictum in interdum non, molestie at lorem. Vivamus

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.