Топ Новости >

Меланија Трамп со пиши-бриши биографија

  • Понеделник, Јан 23 2017

{flike}


Официјалната страна на Белата куѓа во САД од 20 јануари 2017, по инаугурацијата на 45-от претседател на САД Доналд Трамп претрпе измени со новите податоци за новите станари на Белата куѓа.

Наместо претстедателската биографија, внимание привлече пиши бриши тактиката за податоците од биографијата на првата дама на САД, сопругата на претседателот Меланија Трамп.

Кои сегментои посветени на новата прва дама, привлекоа големо внимание:
На сајтот беше напишано и потоа набргу избришано спомнувањето на нејзиниот „бизнис со накит“, објави „Washington Post“.
Истиот извор наведува дека во биографијата пишувало: „Меланија исто така е и успешен предприемач. Во април 2010 година Меланија Трамп ја промовираше својата колекција накит “Melania TM Timepiece & Jewelry” на телевизискиот канал QVC.“
Меѓутоа, бидејќи Трамп беше критикуван дека би можел да се најде во конфликт на интереси поради своите бизниси кога официјално ќе ја преземе функцијата, изгледа дека е решено да не се споменува фирма ниту на првата дама.
Сега на сајтот не е напишано името на нејзината фирма, ниту пак се наведува дека истата се продава преку ТВ каналот QVC.
Портпаролот на Меланија Трамп рече дека споменувањето на нејзината фирма немало за цел да се рекламира, но сепак сега тој сегмент е тргнат од официјалниот сајт на Белата куќа.

За време на претседателската кампања, на интернет кружеше нејзината биографија во која пишуваше дека таа наводно дипломирала на Универзитетот во Љубљана, на сајтот на Белата куќа ова е корегирано и сега пишува дека „запишала студии но потоа решила да ги прекине поради кариера во манекенство“.
Во биографијата се наведува необичен број детали за нејзините телевизиски гостувања и појавувања во часописи.
Потоа се нижат пофални зборови за нејзината дарежливост и филнатропија, како и за нејзината „страст кон уметност, архитектура, дизајн, мода и убавина“.
И бидејќи нејзиниот сопруг се заканува со апсење и протерување на нелегалните мигранти, на сајтот се истакнува дека таа во 2016 година “со гордост станала граѓанка на САД“.

 


Во Гевгелија одбележан Националниот ден на власите

Членовите на Здружението на власите од општина Гевгелија „Мегленија“, денеска го одбележаа 23 Мај Националниот ден на власите

Повеќе

Груевски осуден на две години затвор за случајот Тенк

Шест години и шест месеци казна затвор за Ѓоко Поповски и две години затвор за поранешниот премиер Никола Груевски

Повеќе

По 15 години конечно ТВ Дуел на партиски лидери

Утре на МТВ во 20 часот ТВ Дуел помеѓу премиерот и лидер на СДСМ - Зоран Заев, и лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски

Повеќе

Случајот Триста на СЈО заврши со обвинение од 9 години затвор

Кривичниот суд во Скопје денеска ја читаше пресудата по предметот „Триста“ поднесен од СЈО и истиот заврши со обвинение од 9 години ефективна казна за Ѓоко Поповски поранешен помошник министер во МВР

Повеќе

Јован и Ана - второ место на Државен натпревар по физика

Во конкуренција на 99 ученика од исто толку училишта во државата, гевгелиските ученици Јован Петров и Ана Папалазова освоија втора награда

Повеќе

Ослободителна пресуда за случајот Поткуп

Зоран Заев е невин за „поткуп“ потврди денеска Кривичниот суд со читање на ослободителната пресуда

Повеќе

Гевгелискиот алпинист д-р Ѓорги Петков почина на пат кон Еверест

Хималајскиот портал „Тајмс“ од Непал денеска ја објави жалната вест за смртта на македонскиот алпинист Георги Петков кој од 23 март тргна на мисија за освојување на највисокиот врв на светот Монт

Повеќе

Владата го одби барањето за нови концесии за минерални испитувања на Кожуф

На 66-та седница на Владата, одржана на 2 мај годинава одбиено е доделувањето на концесија за детални геолошки истражувања на минерална суровина - металични минерални суровини на локалитетот

Повеќе

Меј: Вашата земја е интегрален дел од Европа

Заедничка прес конференција на британската премиерка Меј и македонскиот премиер Заев

Повеќе

Најавен можен финиш на спорот за името

Заев и Ципрас издвоиле една опција како можно решение на спорот за името

Повеќе

 


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Во Гевгелија одбележан Националниот ден на власите

Членовите на Здружението на власите од општина Гевгелија „Мегленија“, денеска го одбележаа 23 Мај Националниот ден на власите

Повеќе

Груевски осуден на две години затвор за случајот Тенк

Шест години и шест месеци казна затвор за Ѓоко Поповски и две години затвор за поранешниот премиер Никола Груевски

Повеќе

По 15 години конечно ТВ Дуел на партиски лидери

Утре на МТВ во 20 часот ТВ Дуел помеѓу премиерот и лидер на СДСМ - Зоран Заев, и лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски

Повеќе

Случајот Триста на СЈО заврши со обвинение од 9 години затвор

Кривичниот суд во Скопје денеска ја читаше пресудата по предметот „Триста“ поднесен од СЈО и истиот заврши со обвинение од 9 години ефективна казна за Ѓоко Поповски поранешен помошник министер во МВР

Повеќе

Јован и Ана - второ место на Државен натпревар по физика

Во конкуренција на 99 ученика од исто толку училишта во државата, гевгелиските ученици Јован Петров и Ана Папалазова освоија втора награда

Повеќе

Ослободителна пресуда за случајот Поткуп

Зоран Заев е невин за „поткуп“ потврди денеска Кривичниот суд со читање на ослободителната пресуда

Повеќе

Гевгелискиот алпинист д-р Ѓорги Петков почина на пат кон Еверест

Хималајскиот портал „Тајмс“ од Непал денеска ја објави жалната вест за смртта на македонскиот алпинист Георги Петков кој од 23 март тргна на мисија за освојување на највисокиот врв на светот Монт

Повеќе

Владата го одби барањето за нови концесии за минерални испитувања на Кожуф

На 66-та седница на Владата, одржана на 2 мај годинава одбиено е доделувањето на концесија за детални геолошки истражувања на минерална суровина - металични минерални суровини на локалитетот

Повеќе

Меј: Вашата земја е интегрален дел од Европа

Заедничка прес конференција на британската премиерка Меј и македонскиот премиер Заев

Повеќе

Најавен можен финиш на спорот за името

Заев и Ципрас издвоиле една опција како можно решение на спорот за името

Повеќе

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.