Топ Новости >
Иако армијата ги предупреди специјалците дека имаат обврска да не објавуваат за природата на својата работа
Сиромаштијата и невработеноста во африканскиот континент оптеретен со големата закана од смртоносниот вирус Ебола, придизвикаа имиграционо стампедо на граѓани од африканскиот континент кон Европа
Не се појавил на националната телевизија од трети септември, во јули беше виден куц, а отсуствал и на отворањето на седницата на парламентот оваа недела
Македонски аналитичари за настапите на сегашниот и номинираниот за нов американски амбасадор во Македонија имаат едно мислење - тоа е промена на курсот
Поранешниот американски претседаел Џорџ Буш не ги убедил ќерките да станат членки на Републиканската партија
Граѓанин на Варна: Прво огромна поддршка кон луѓето и службите кои работеле цела ноќ и да продолжат да работат!
Поради напнатите состојби во државата гласањето ќе го следат 2.784 набљудувачи, 19 од МОСТ
Републичкиот Штаб за вонредни состојби им забранува на банките со седиште во Република Српска и филијали на банките во Федерацијата на БиХ и областа Брчко, да отвараат сметки за посебни намени во име на помош за поплавените подрачја
Изгубил се’ во поплавите, а бара само гумени чизми за помош - новинарот му ги дал неговите
Страница 4 од 9

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.