Топ Новости >
Најмалку седум лица се убиени во денешните судири меѓу демонстрантите и полицијата во Киев, јави британска телевизија Би-Би-Си, а украинската министерка за правда Елена Лукашс ги обвини лидерите на опозицијата за насилството
Ги спуштија штитовите и се приклучија на протестите
Целата зграда на Владата на Херцеговачко-Неретвански Кантон е во пламен и гори, а на местото на настанот пристигна противпожарна екипа која се подготвува за гасење на пожарот.
Од скршените прозори на зградата излегува црн чад, а од зградата на Претседателството на БиХ симнато е државното знаме
По пожарот, полицајците кои ја чувале зградата на владата на Зеничко-Добојскиот кантон, ја одложиле опрема и на демонстрантите им ја отстапиле контролата на објектот
Хотелите недовршени и неподготвени за големиот број спортисти кои ќе пристигнат како учесници на ЗОИ, но затоа пак сликата на Путин е неизоставен елемент во секоја хотелска соба
Подготвени измени и дополнувања на Кривичниот законик РФ кој предвидува парични казни и затвор за рехабилитација на нацизмот
Контроверзната легислатива против протести што ги спроведе Украина, не го издржа налетот на анти-владини демонстрации, кои во текот на изминатите две недели додека беше на сила законот, ескалираше до граница на граѓанска војна, како што прејудицираа странските експерти
Демонстрантите ги завзедоа зградите на Министерствата во Киев, заради што Украинската министерка за правосудство ќе побара воведување вонредна состојба
Страница 7 од 9

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.