Топ Новости >
22 лица загинаа, а околу 50 се повредени во најмалку една експлозија која одекна на концерт на американската пејачка Аријана Гранде во Манчестер
ОН предупредија дека за нешто повеќе од две децении речиси 600 милиони деца ќе живеат во региони каде има сериозен недостиг на вода за пиење
Милијардерот Дејвид Рокфелер почина утрово во неговиот дом
Владата на Романија најави дека денеска ќе ја повлече уредбата за декриминализација на корупцијата по петдневните протести на граѓаните низ државата
Застрашувачка дијагноза за претседателот Трамп
Првата дама на САД во недоумица дали ВЕБ страната на Белата куќа треба да биде информатор или маркетинг локатор за фирмите кои таа го води
Македонците од дијаспората му го свртеа грбот на Никола Груевски
Додека не дојдат промени во врвот на партијата ние не сме дел од оваа врхушка (ЗК на ДПМНЕ во Австралија)
Речиси 40% од американските бирачи сакаат Трамп да се повлече од изборната трка
Страница 2 од 9

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.