Американскиот претседател Доналд Трамп прогласи вонредна состојба во САД во намера да го заобиколи Конгресот и да пронајде средства за да го изгради изборно ветениот ѕид на границата со Мексико
По дводневна расправа на речиси 200 пријавени дискутанти по точката за ратификација на договорот од Преспа, денеска грчкиот парламент гласаше „ЗА“ Договорот од Преспа
Ерупцијата на вулканот Анак Кракатау, кој претходно предизвика цунами и поради кое загинаа над 280 лица, вчера се повтори, заради што локалните власти предупредуваат од опасност за повторување на разорното цунами
Скандалозно откритие „ЕУ Обсервер“ за постоење шема за продавање бугарски државјанства за пари
Под слоганот „Стоп на крвавите кошули“ вечерва започна протест во Белград пред зградата на Филозофскиот факултет
Груевски во Македонија на ноќта на долгите ножеви во ноември 2016 година ја промовираше „Стоп Сорос“ програмата, а во Унгарија ја победи истата „Стоп Сорос“ програма наменета за забранет прием за мигранти
Груевски е осуден на затворска казна по темелен и транспарентен судски процес и треба да продолжи да му се суди во Македонија, изјавуваат од Стејт департментот на САД
По повод одбележување на 100 годишнината од завршувањето на Првата Светска Војна
Премиерот на Грција, Алексис Ципрас, со оптимизам пред претстојното гласање во грчкиот Парламент за договорот од Преспа
Страница 1 од 12

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.