Топ Новости
Под слоганот „Стоп на крвавите кошули“ вечерва започна протест во Белград пред зградата на Филозофскиот факултет
Груевски во Македонија на ноќта на долгите ножеви во ноември 2016 година ја промовираше „Стоп Сорос“ програмата, а во Унгарија ја победи истата „Стоп Сорос“ програма наменета за забранет прием за мигранти
Груевски е осуден на затворска казна по темелен и транспарентен судски процес и треба да продолжи да му се суди во Македонија, изјавуваат од Стејт департментот на САД
По повод одбележување на 100 годишнината од завршувањето на Првата Светска Војна
Премиерот на Грција, Алексис Ципрас, со оптимизам пред претстојното гласање во грчкиот Парламент за договорот од Преспа
ВИДЕО: Архитектонски гигант - ова е најдолгиот морски мост во светот, но само за возачи со специјална дозвола
Во терористичките напади на 11.09.2001 година загинаа над 3000 луѓе
Еврокомесарот Јоханес Хан со оценка за изборот на македонските граѓани на престојниот референдум
На повисоките места во Италија и Словенија од утринава има наврнато снег
Страница 1 од 11

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.