Ветерен парк од 40 милиони евра во Богданци е новата инвестиција за зелена енергија Featured
Во општина Богданци денеска беше промовирана новата инвестиција за производство на незагадувачка енергија со т.н. „ветерн парк“.Инвестицијата во ветерна електрана…
Ветерен парк кај Миравци - нова инвестиција  на ЕСМ Featured
Со грант од 2,4 милиони евра од Германската банка за развој (КФВ) Електрани на Северна Македонија (ЕСМ) ќе изградат енергетски…
„Конти хидропласт“ со нова инвестиција помогната преку Законот за финансиска поддршка на инвестициите Featured
Компанијата „Конти хидропласт“ од Гевгелија денеска го пушти во употреба новиот погон за производство на цевки за гасоводни и водоводни…
Фирми од Гевгелија и Богданци помошта од државата не ја исплатиле на вработените Featured
Владата на РСМ ја објави листата на фирми кои добиле државна финaнсиска поддршка, а не исплатиле плати на вработените за…
Гевгелиските даночни обврзници должат 8,5 милиони евра кон УЈП Featured
Седумдесет (70) даночни обврзници од Гевгелија, од кои 37 се физички лица, а 33 фирми (правни субјекти) должат сума од…
Пандемски пораст на невработеноста во Гевгелија и регионот Featured
Пандемијата која ја одбележа изминатата 2020 година не претставуваше само здравствен предизвик за човештвото, туку и економски и социјален предизвик…
Горивата поевтинуваат за 2 денари, од ноќеска на полноќ Featured
Вонредна седница на Регултароната комисија за енергетика, во која бензините од ноќеска на полноќ поевтинуваат за 2 денари.Одлуката била донесена…
АВРМ: Кредитирање на невработените до 10.000 евра за започнување сопствен бизнис Featured
Агенцијата за вработување на Република Северна Македонија објави оглас за самовработување на невработените лица. по пат на кредитирање за отварање…
Објавен список на фирми неплаќачи на државна помош кон вработените Featured
Од 245 работодавачи во државата, т.е. регистрирани фирми кои добиле а не исплатиле државна помош во вид на гарантирана месечна…
Страница 1 од 21

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.