Топ Новости
Дивеење во Гевгелија - Вторник, 24 Март 2020 09:49
Централниот регистар на РМ воведе нов електронски систем за доставување на годишни сметки, почнувајќи од претстојната обврска на фирмите за…
И вработените сиромашни, а не пак невработените. Според податоците на Светската банка, со животни трошоци од два долара дневно живее…
Најавените странски инвестици, со “одлука“ да инвестираат во Македонија, според најавите на Премиерот и по седум месеци уште ги нема
Асоцијацијата на архитекти на Македонија (ААМ) денеска побара да се повлече членот 4 од Предлог законот за измени и дополнувања…
Постојат трошоци кои фирмите дури и не можат да ги испланираат за тековното работење. Ги има толку многу што се…
Страница 16 од 16

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.