Топ Новости
Августовска разгледница од Дојран - Понеделник, 03 Август 2020 14:35
Воз удрил во автомобил кај с.Давидово - Понеделник, 27 Јули 2020 17:55
Грешка
  • JUser: :_load: Неможно вчитување корисник со id: 43
Владата ќе ги испозатвори малите фирми - нема веќе фирми на домашни адреси, мора деловен простор
Наградна игра на „Стопанска банка“ која трае до 16 мај, а главниот добитник патува на Светското фудбалско првенство во Бразил
Одгледувањето на најскапиот цвет на светот - виолетовиот шафран носи приходи до 30.000 евра за еден килограм
Националните Банки во државата по барање на УЈП деновиве блокирала 18.950 трансакциски сметки на граѓаните врз основа на решенија на…
Централниот регистар на РМ воведе нов електронски систем за доставување на годишни сметки, почнувајќи од претстојната обврска на фирмите за…
И вработените сиромашни, а не пак невработените. Според податоците на Светската банка, со животни трошоци од два долара дневно живее…
Најавените странски инвестици, со “одлука“ да инвестираат во Македонија, според најавите на Премиерот и по седум месеци уште ги нема
Асоцијацијата на архитекти на Македонија (ААМ) денеска побара да се повлече членот 4 од Предлог законот за измени и дополнувања…
Постојат трошоци кои фирмите дури и не можат да ги испланираат за тековното работење. Ги има толку многу што се…
Страница 18 од 18

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.