Топ Новости
Економијата на Хрватска инкасирала неповратни средства во износ од 1,9 милијарди евра како резултат на соработката со Европската Унија
Активен оглас за вработување на 14 работни позиции за правен субјект со седиште во Гевгелија
Од денеска стартуваа првите летови на нововоспоставените директни линии што ги реализира нискобуџетната авиокомпанија „Визер“
Граѓаните ќе добиваат повраток на ДДВ oд 15% Featured
Мерката што ја најави владата, ќе започне да се спроведува од 1-ви јули годинава
Оперативен план на Владата на РСМ за вработување во 2019 година „Шанса за сите“
Владата ќе го разгледува барањето на граѓанското движење за дислокација на казината и обложувалниците
Во изминативе две децении Грција со инвестиции од 473 милиони евра е на третото место на листата најголеми странски инвеститори…
Нафтените деривати од ноќеска по полноќ се зголемуваат од половина до денар и половина, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика
Владата најави изградба на 770 км патишта во 2019, вредни 1,2 милијарди евра Featured
Во регионот планирани се за рехабилитација и реконструкција три патни правца во должина од 23 километри
Страница 4 од 13

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.