Топ Новости
Во прилог новите цени
Селекторите на овој избор во „Томе Главчев препознаа претприемач кој создава европски нормативи во своите хали, со еднократно работно време…
Од вечерва на полноќ бензините и дизелот поскапуваат за два денара
Од вкупната бројка од 139.009 луѓе кои добиваат плата од буџетот, 59,96 отсто се вработени на локално ниво, а 40,03…
Од 15 мај во оптег ќе бидат пуштени нови полимерни банкноти
Гасоводот ќе минува од Гевгелија кон Неготино Featured
Од Грција кон Македонија гасоводот ќе минува низ Гевгелија до Неготино во должина од 80 километри
Буџетот на Општина Гевгелија за 2017 година според Завршната сметка покажува реализација од само 48,8% од вкупно планираниот буџет, или…
Најголемата месечна плата во регионот има претседателот на Словенија, Борут Пахор
Жарко и Нина имаат помалку од 30 години, а се најдоа на европската листа на успешни претприемачи на сопствен бизнис
Страница 5 од 11

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.