Топ Новости
Цената на бензините од ноќеска на полноќ се намалува за еден денар, а на дизелот и на екстра лесното масло…
Новиот концесионер на Дојранското Езеро "Костреж 2018" од с.Николич упати известување до риболовците за условите за издавање дозволи за риболов.…
За четири дена од почетокот на примената на апликацијата „МојДДВ“, од 1 јули заклучно со утрово, вкупно 57.973 корисници ја…
Од денеска граѓаните ќе можат да ја превземат апликацијата МОЈ ДДВ преку која ќе можат да праваат поврат од 15…
Почнуваат градежните работи за изградба на системот за наводнување на јужната долина на реката Вардар, втора фаза.Почетокот на работите денеска…
Од 1 јули стартува мерката „Повраток на ДДВ за граѓаните“ Featured
Од 1 јули, (значи за 10 дена) почнете да собирате фискални сметки од секое купување, платена услуга. Владата, Министерството за…
Летен одмор и заработка е добра комбинација, ако е тоа работа на некои од туристичките дестинации од соседството.Се поголем е…
Економските параметри за развојните тенденции на македонската економија покажуваат напредни резултати. Тоа вчера на перес конференција со сатистички показатели го…
Во првото тримесечје од годинава работодоавачите пријавиле има 9.100 слободни работни места, објави денеска Државниот завод за статистика. Најголем број…
Страница 6 од 16

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.