Новиот приклучок за струја намален за 26% Featured
Регулаторна ги намали цените за приклучок кон електричната мрежа за 26 од сто. Наместо досегашните 500 евра за нов приклучок…
Земјоделскиот одгледувач, лозар и ракијар Васил Пиндеров од Пирава ја понесе наградата за најдобро подготвена домашна ракија на годинешната 20-та…
Фирми, граѓани, судии, адвокати од Гевгелија на црната листа на УЈП Featured
На најновата листа на должници кон Управата за јавни пригоди, објавена на ВЕБ страната на Управата, регистрирани се вупно 1.995…
По десет години тапкање во место и затворени врати на туристичкиот информативен центар, оваа канцеларија во сопственост на општина Гевгелија…
Вкупно 52 трафостаници распоредени на подрачјето на општина Гевгелија, градот и населените места, а дел и од соседните населби, викенд…
Неповратни средства за изградба на пристапниот пат до современата санитарна депонија над Конско, во вредност од 100.000 евра, обезбедува „Меѓународната…
Локалитетот Смрдлива вода неделава е на „удар“ на изведбени и еколошки акции на вработените од јавното локално комунално претпријатие „Комуналец“…
Управата за јавни приходи објави Листа на должници бр.09/2019 за долгови доспеани до 31.05.2019 и неплатени до 31.08.2019 година по…
„ЕВН“ КЕЦ Гевгелија ги известува корисниците на електрична енергија во општина Гевгелија дека на 3 септември без електрична енергија ќе…
Страница 8 од 20

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.