Топ Новости
Грешка
  • JUser: :_load: Неможно вчитување корисник со id: 43
Општина Гевгелија во 2015 инвестирала 119 евра по жител Featured
Гевгелија може да се пофали дека е подобра од Зелениково, Кратово, Теарце, Врапчиште и Шуто Оризари
Зошто се зголемува дефицитот на 4% од БДП, наместо да се намалат непродуктивните расходи?
Поразителни статистички податоци за тоа што сработил поранешниот министер за финансии Зоран Ставрески
Во просек секој граѓанин има долг од 2.088 Евра
Свечен настан за отварање со донација на книги за градската библиотека
Ново: 60 евра нов арач од Груевски за фирмите во Македонија
Сем Вакнин: Од каде му се на Ставревески 10 милијарди за да го зголеми буџетот? Одговорот лежи во извештајот на…
Груевски да објави колу фирми настрадале од „селективната казнена политика“, бараат од ЛДП
Ставрески повикан да се произнесе, но тој не се потруди пред јавноста да излезе со државната завршна сметка. Ревизорите не…
Страница 9 од 13

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.