Топ Новости
Грешка
  • JUser: :_load: Неможно вчитување корисник со id: 43
Груевски да објави колу фирми настрадале од „селективната казнена политика“, бараат од ЛДП
Ставрески повикан да се произнесе, но тој не се потруди пред јавноста да излезе со државната завршна сметка. Ревизорите не…
Воведувањето на денарот мораше да се спрема во тајност, без било кој да знае било што, а особено не Србија
Пензискиот Фонд на РМ е во дефицит од 20 милијарди 845 милиони денари
Власта секојдневно се задолжува, за првите месеци од годината владата го зголемила долгот за 116 милиони евра, се задолжила 352…
Приодот што следува бара промени за да се овозможи развој на домашната економија
Сајтот на „Синохидро“ избришан, по објавата на 15-та бомба на опозицијата и снимките како е договарана провизија од 15 милиони…
Со капитални расходи од 93 милиони денари, или во проценти само 26,22% од вкупната буџетска структура Општина Гевгелија има незадоволителна…
Со кредити до ИПА фондови Featured
Општина Гевгелија се задолжи 200.000 евра за два проекти кои треба да се реализираат преку европските фондови за меѓународна соработка
Страница 12 од 15

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.