Грешка
  • JUser: :_load: Неможно вчитување корисник со id: 43
Секој македонски граѓанин задолжен по 2.472 евра
Со наплата на комунална такса од фирмарини во процент од 14,4% во 2016 година градоначалникот на Општина Гевгелија Иван Франгов…
Извештајот на градоначалникот за 2016 повеќе наликува на рекламен предизборен памфлет, отколку реална слика за неговите остварувања во минатата година
Градоначалникот на општина Гевгелија и во 2016 година ја промашил и потфрлил развојната компонента на буџетот, иако тој самиот го…
Буџетот на општина Гевгелија со скроен дефицит од 84 милиони денари Featured
По седум изминати буџетски спуста на градоначалникот Франгов, осмиот буџетски проект со планиран дефицит од 1,36 милиони евра
Долгот тежи над 257 милиони евра, меѓу должниците и 100 гевгелиски фирми и поединци
Во Службен Весник објавена одлука за ликвидација на „Систина Медикал“
Општина Гевгелија во 2015 инвестирала 119 евра по жител Featured
Гевгелија може да се пофали дека е подобра од Зелениково, Кратово, Теарце, Врапчиште и Шуто Оризари
Зошто се зголемува дефицитот на 4% од БДП, наместо да се намалат непродуктивните расходи?
Страница 16 од 20

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.