Грешка
  • JUser: :_load: Неможно вчитување корисник со id: 43
Пензискиот Фонд на РМ е во дефицит од 20 милијарди 845 милиони денари
Власта секојдневно се задолжува, за првите месеци од годината владата го зголемила долгот за 116 милиони евра, се задолжила 352…
Приодот што следува бара промени за да се овозможи развој на домашната економија
Сајтот на „Синохидро“ избришан, по објавата на 15-та бомба на опозицијата и снимките како е договарана провизија од 15 милиони…
Со капитални расходи од 93 милиони денари, или во проценти само 26,22% од вкупната буџетска структура Општина Гевгелија има незадоволителна…
Со кредити до ИПА фондови Featured
Општина Гевгелија се задолжи 200.000 евра за два проекти кои треба да се реализираат преку европските фондови за меѓународна соработка
Од податоците на 108 земји во светот Македонија е на врвот на мизеријата заедно со Венецуела, Аргентина, Сирија, Украина и…
Работниците во „Дрексмаер“ се огорчени од индиферентноста на Синдикатот. Голем број од овие лица, работејќи во оваа фирма станаа инвалиди.…
Владимир Петрески: Конечно. Редно беше! Рикна денешниот обид на власта повторно да се задолжи
Страница 18 од 20

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.