Топ Новости
Билборд кампања - Понеделник, 06 Јули 2020 15:42
Фирми во стечај, но и спортски клубови меѓу најголемите неплаќачи на данок во УЈП. Се трупаат долговите, ама расте и…
Законот за игрите на среќа, во понеделник ќе се разгледува пред Комисијата за финансии, во предлог верзија по скратена постапка,…
Се шири паркот ветерни електрани кај Богданци - тендерот е распишан Featured
Отпочнува реализацијата на втората фаза од проектот за изградба на Парк на ветерни електрани кај Богданци. На 29 јануари беше…
Цената за прочистување на отпадните води во Гевгелија, која е дел од севкупната сметка што ЈПКД „Комуналец“ ја испорачува до…
Јавното комунално претпријатие во Гевгелија, „Комуналец“ деновиве ја превзема градежната иницијатива во своја надлежност - се гради канализациона линија во…
Најсреќните 15 граѓани кои од 15 до 31 декември лани скенирале фискални сметки, ден пред Божиќ добија по 100.000 денари…
Наградната игра Мој ДДВ#Моја награда стартува од денеска, во оптек награди од 1000 до 3 милиони денари Featured
Скенирајте ги сите сметки, Мој ДДВ#Моја награда стартува од денеска, 15 декември.Главен критериум за учество на наградната игра е успешно…
До крајот на 2019 година сите оние што работат во приватни фирми, мора да добијат регрес за годишен одмор, или…
Со мерката МојДДВ од денеска Управата за јавни приходи започна со исплата на парични средства наменети за повраток на ДДВ.…
Страница 4 од 18

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.