Топ Новости
Минималната плата утврдена со закон од 1-ви декември изнесува 14.500 денари и нејзината примена, пресметка на трудот, почнува да важи…
Реалниот сектор кој е секојдневно зависен од увоз на репроматеријали и извоз на своите производи најголем дел од работнире оперативи…
Младинскиот додаток во висина од 3.000 денари месечно ќе им се исплаќа на млади вработени лица до 23 години со…
Новите измени на Законот за земјоделство и руралниот развој што вчера го донесе Собранието носи новини и зголемени погодности за…
Две главни награди, но и доделување на дневни и месечни награди со вкупен награден фонд од 500.000 евра наменети за…
Попладнево пратениците во републичкото Собрание го изгласаа Законот со кој минималната плата во државата ќе изнсува 14.500 денари. Истата ќе…
Конечно завршија изведбените работи за асфалтирање на последната делница од патот Негорци - Серменин и за 767 метарскиот пат од…
По 15 години успешна работа на брендот казино „Фламинго“ лоциран во непосредна близина на Граничниот премин Богородица, на излез од…
Новиот приклучок за струја намален за 26% Featured
Регулаторна ги намали цените за приклучок кон електричната мрежа за 26 од сто. Наместо досегашните 500 евра за нов приклучок…
Страница 5 од 18

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.