Топ Новости
Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги на одржаната 31 седница, минатата недела изрече четири мерки - Јавни Опомени за…
Единаесет градежни парцели во државна сопственост, со вкупна површина од 10.991 метри квадратни од вчера 22 август 2019 огласени се…
Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги денеска на седница одлучува за предлог одлуката за одбивање на барањето за објавување…
Населбата Караорман, каде годиниве наназад имаше интензивна градежна активност на индивидуални и станбени згради со грант од Светска Банка преку…
Поделени картички за зелена нафта на земјоделци од општина Гевгелија Featured
Со доделување на картички за набавка на субвенционирано дизел гориво за земјоделска механизација од страна на Подрачното Одделение на Министерството…
Шест месеци по првиот голем оглас за прием на нови работници, SKY хотел во Гевгелија повторно со нова работна понуда.…
Од 05 до 16 август тече јавниот повик објавен од Општина Гевгелија за ангажирање на лица со статус невработени во…
Заев најави инвестиционен циклус од 5 милијарди евра Featured
- „Следува инвестициски циклус од околу пет милијарди евра: Проектирани се една милијарда во патишта, над 1 милијарда во железница,…
Современата санитарна депонија на Кожуф планина во месноста Ново Конско, која беше изградена со средства од Американската фондација за развој…
Страница 7 од 18

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.