Од денеска граѓаните ќе можат да ја превземат апликацијата МОЈ ДДВ преку која ќе можат да праваат поврат од 15…
Почнуваат градежните работи за изградба на системот за наводнување на јужната долина на реката Вардар, втора фаза.Почетокот на работите денеска…
Од 1 јули стартува мерката „Повраток на ДДВ за граѓаните“ Featured
Од 1 јули, (значи за 10 дена) почнете да собирате фискални сметки од секое купување, платена услуга. Владата, Министерството за…
Летен одмор и заработка е добра комбинација, ако е тоа работа на некои од туристичките дестинации од соседството.Се поголем е…
Економските параметри за развојните тенденции на македонската економија покажуваат напредни резултати. Тоа вчера на перес конференција со сатистички показатели го…
Во првото тримесечје од годинава работодоавачите пријавиле има 9.100 слободни работни места, објави денеска Државниот завод за статистика. Најголем број…
Лимитирање на кеш уплатите за физички и правни лица во вредност до 500 евра (во денарски износ) е новината која…
Граѓаните кои оствариле приходи во 2018 година имаат рок до 31 мај да направат увид во претпополнетата Годишна даночна пријава…
Од утре бензинските пумпи сами ќе ги утврдуваат цените на горивата Featured
Вечерва на полноќ истекува мандатот на Регулаторната комисија за енергетика. Нејзиниот мандат за утврдување на цените на дериватите истечува во…
Страница 10 од 20

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.