Топ Новости
Дивеење во Гевгелија - Вторник, 24 Март 2020 09:49
Платите на функционерите намалени на 14.500 денари, одлучи Владата Featured
Априлската и мајската плата на сите државни и именувани функционери ќе изнесува 14.500 денари. Не се намалуваат платите на јавната…
Одлагање на ратите за отплата кредитите, или намалување на каматната стапка се едни од мерките кои ги прифати Банкарскиот сектор,…
Малопродажните цени на горивата во нашата држава ќе доживеат ново намалување, четврто по ред од почетокот на корона наездата, што…
СДСМ со Пакет економски мерки за одржувањето на економијата додека се справуваме со корона кризата Featured
Минимална плата од 14.500 денари за месеците април и мај за сите функционери во државата, премиер, пратеници, министри, судии, обвинители,…
Коронавирусот ги стопи цените на горивата Featured
Трето нивелирање на цените на горивата во надолна линија. Моментната ситуација на светските пазари и падот на нафтата на берзите…
Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој на сметките на 1.447 лица исплати 11,3 милиони денари. Парите ги…
Со почетокот на уредувањето на тротоарите од двете страни на улицата „Миле Пецанов“ во Гевгелија беше најавено дека покрај поставувањето…
Фирми во стечај, но и спортски клубови меѓу најголемите неплаќачи на данок во УЈП. Се трупаат долговите, ама расте и…
Законот за игрите на среќа, во понеделник ќе се разгледува пред Комисијата за финансии, во предлог верзија по скратена постапка,…
Страница 1 од 16

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.