До крајот на 2019 година сите оние што работат во приватни фирми, мора да добијат регрес за годишен одмор, или…
Со мерката МојДДВ од денеска Управата за јавни приходи започна со исплата на парични средства наменети за повраток на ДДВ.…
Минималната плата утврдена со закон од 1-ви декември изнесува 14.500 денари и нејзината примена, пресметка на трудот, почнува да важи…
Реалниот сектор кој е секојдневно зависен од увоз на репроматеријали и извоз на своите производи најголем дел од работнире оперативи…
Младинскиот додаток во висина од 3.000 денари месечно ќе им се исплаќа на млади вработени лица до 23 години со…
Новите измени на Законот за земјоделство и руралниот развој што вчера го донесе Собранието носи новини и зголемени погодности за…
Две главни награди, но и доделување на дневни и месечни награди со вкупен награден фонд од 500.000 евра наменети за…
Попладнево пратениците во републичкото Собрание го изгласаа Законот со кој минималната плата во државата ќе изнсува 14.500 денари. Истата ќе…
Конечно завршија изведбените работи за асфалтирање на последната делница од патот Негорци - Серменин и за 767 метарскиот пат од…
Страница 7 од 21

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.