Топ Новости
Тешка сообраќајна несреќа во Гевгелија - Вторник, 15 Септември 2020 14:44

Сезонска работа во Грција - примамливи плати за работа на море

Вторник, 18 Јуни 2019

Летен одмор и заработка е добра комбинација, ако е тоа работа на некои од туристичките дестинации од соседството.
Се поголем е бројот на сезонски работници кои се бараат во соседна Грција.

Разни огласи за работа може да се сретнат речиси за повеќе професии и позиции. Ви пренесуваме неколку во моментот актуелни, а некои и со назнака „се бара работник веднаш“, присутни и се' уште непополнети огласи на социјалните мрежи.

Услови за работа:
Се' што треба е да имате пасош (за да можете да отпатувате) и да знаете англиски јазик, а платите се движат и до 1000 евра во традиционалните грчки угостителски објекти и ресторани. Обезбедно е сместување и храна.

Огласи:

*Потребна е келнерка со познаваче на англиски јазик за работа во ресторан на островот Калимнос. Платата е 900 евра со обезбедено сместување и храна;

*Потребна е жена за работа на грчкиот остров Антипарос во грчки традиционални ресторани;

*Се бара девојка за работа на островот Самос во Бич бар. Задолжително познавање на англиски и делумно грчки јазик;

*Потребна е жена на возраст до 35 години за работа на Крит (Хераклион) за чистење на соби, помош во кујна... Сместување и храна обезбедни. Плата 600 евра.

*Потребна е жена за работа во супермаркет на островот Крф. Се што треба е да знаете англиски јазик и делумно грчки. Задолжителен ЕУ пасош, а платата се движи околу 800 евра.

*Потребна е девојка на возраст околу 30 години за продажба на сувенири на островот Крф. Плата 650 евра, со сместување и храна обезбедни.

Покрај овие огласи се бараат и девојки за работа во спа центар како и за чување на дете.

Повеќе огласи, информации и како да аплицирате погледнете и прашајте ОВДЕ!

 

 

"""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""</p>"

Last modified on Вторник, 18 Јуни 2019 - 13:21

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Гевгеличанец лишен од слобода на ГП Табановце

Министерството за внатрешни работи известува дека во средата на 7 минути пред

Повеќе

Врховeн Суд одлучи: Јанкулоска ќе оди во затвор

Жалбите за предметот „Тенк“ на Груевски и Јанулоска паднаа пред Врховен.

Повеќе

Тешка сообраќајна несреќа во Гевгелија

Утрово, околу 7 часот и 30 минути, на излезот од Гевгелија се случи тешка

Повеќе

Приведен дилер на дрога од Миравци, гевгелиско

Секторот за внатрешни работи Струмица - Одделение за внатрешни работи

Повеќе

Наставата со физичко присуство и комбиниран модел бараат гевгелиските училишта

Одлагањето на наставата за учебната 2020/21 поради корона пандемијата ги

Повеќе

Заев: Слободни и отворени кон светот! Ја славиме независноста!

Премиерот Заев на прославата по повод Денот на независноста на Македонија - 8ми

Повеќе

Тешко повреден возач на мопед од Гевгелија

Тешки клинички повреди на 78 годишен жител од Гевгелија е епилогот од

Повеќе

„Смоквијада 2020“ - пет наградени екипи подготвија највкусно слатко од смокви

Најслатката манифестацја која ја одбележува Гевгелија - натпреварот во варење

Повеќе

Гевгелиските детски градинки ќе згрижат 440 деца со отварањето на 9 септември

Јавната општинска установа на детски градинки „Детска радост“ во Гевгелија во

Повеќе

ОКШ воведува засилена контрола на примената на заштитните мерки од Корона

Новиот корона бран во Гевгелија и актуелните 17 позитивни на територијата на

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.