Топ Новости

Сезонска работа во Грција - примамливи плати за работа на море

Вторник, 18 Јуни 2019

Летен одмор и заработка е добра комбинација, ако е тоа работа на некои од туристичките дестинации од соседството.
Се поголем е бројот на сезонски работници кои се бараат во соседна Грција.

Разни огласи за работа може да се сретнат речиси за повеќе професии и позиции. Ви пренесуваме неколку во моментот актуелни, а некои и со назнака „се бара работник веднаш“, присутни и се' уште непополнети огласи на социјалните мрежи.

Услови за работа:
Се' што треба е да имате пасош (за да можете да отпатувате) и да знаете англиски јазик, а платите се движат и до 1000 евра во традиционалните грчки угостителски објекти и ресторани. Обезбедно е сместување и храна.

Огласи:

*Потребна е келнерка со познаваче на англиски јазик за работа во ресторан на островот Калимнос. Платата е 900 евра со обезбедено сместување и храна;

*Потребна е жена за работа на грчкиот остров Антипарос во грчки традиционални ресторани;

*Се бара девојка за работа на островот Самос во Бич бар. Задолжително познавање на англиски и делумно грчки јазик;

*Потребна е жена на возраст до 35 години за работа на Крит (Хераклион) за чистење на соби, помош во кујна... Сместување и храна обезбедни. Плата 600 евра.

*Потребна е жена за работа во супермаркет на островот Крф. Се што треба е да знаете англиски јазик и делумно грчки. Задолжителен ЕУ пасош, а платата се движи околу 800 евра.

*Потребна е девојка на возраст околу 30 години за продажба на сувенири на островот Крф. Плата 650 евра, со сместување и храна обезбедни.

Покрај овие огласи се бараат и девојки за работа во спа центар како и за чување на дете.

Повеќе огласи, информации и како да аплицирате погледнете и прашајте ОВДЕ!

 

 

"""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""</p>"

Last modified on Вторник, 18 Јуни 2019 - 13:21

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Нови 9 бомби објавени на Ју Тјуб: „Орце шокираш“

Сведокот во случајот „Рекет“ Орце Камчев, шокира на Ју Тјуб.

Од 10-тина

Повеќе

Поволна бизнис клима преку регионална ЕУ соработка

Локалните самоуправи во Македонија се подготвуваат за развој на своите

Повеќе

Притвор за гевгеличанец насилник - со чаша повредил две жени

Oсновното јавно обвинителство Гевгелија поведе постапка против едно лице за

Повеќе

Просечна пензија од 15.500 денари во 2020 година

Трократно покачување на пензиите во текот на 2020 година најави министерката за

Повеќе

Утре ќе има 4 часовен прекин во електроснабдувањето

Од ЕВН-Македонија известуваат дека утре 11 декември планирани се исклучувања на

Повеќе

Трето место за гевгелиски средношколец на 43-та Школа „Мади физичари“

Во рамките на манифестацијата „Ноември-месец на наука 2019“, при крајот на

Повеќе

Одбележан патронот во ООУ „Климент Охридски“ Миравци

Со пригодна програма подготвена од учениците од ООУ „Климент Охридски“ од

Повеќе

Лишени од слобода 5 лица од Гевгелија, а еден малолетник заработи кривична

Министерството за внатрешни работи известува дека во четвртокот (05.12.2019) во

Повеќе

Трибина „Нема оправдување - заедно против насилството врз жени и девојчиња“

Во рамките на меѓународната кампања 16 дена женски активизам против насилството

Повеќе

УЈП започна со исплата на повраток на ДДВ кон физичките лица

Со мерката МојДДВ од денеска Управата за јавни приходи започна со исплата на

Повеќе

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.