Топ Новости

SKY Хотел повторно вработува

Сабота, 17 Август 2019

Шест месеци по првиот голем оглас за прием на нови работници, SKY хотел во Гевгелија повторно со нова работна понуда.

На побарувачката листа на расположиви работни места за вработување се следните 13 позиции: келнери, бармени, собарки, хигиеничарки, портири, рецепционери, готвачи, салатери, месари, слаткари, пекари, пица мајстори, помошници во кујна.

Работодавачот „SKY“ хотел не упатува на потреба од посебни услови, како работно искуство, или други подетални информации, освен потребата кандидатите да бидат професионални во односот кон работата, комуникативни и креативни во работните позиции за кои конкурираат.

Сите заинтересирани апликациите за учество на отворениот повик за вработување можат да ги подигнат од Туристичката агенција „Путник“Гевгелија и тоа секој работен ден од 08:00 до 20:00 часот. За рокот и доставата ќе дознаете од апликацијата и местото на поднесување на истата.

Last modified on Сабота, 17 Август 2019 - 21:47

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Почина музичарот Александар Попов (1933-2019)

Денеска попладне во 86-та година од животот почина познатиот музичар, музички

Повеќе

Бенефициите на поранешните претседатели на тапет кај ДКСК

Антикорупциска денеска побара „Да се раскине договорот за канцеларите на Иванов

Повеќе

Почна внатрешно уредување на реновираните блокови В и Г во студентскиот дом

Пред почетокот на студентската година, од Државниот студентски центар преку

Повеќе

Успешна еко акција во село Богородица

Јавните површини пред јавните простори во гевгелиското село Богородица денеска

Повеќе

Фирми и граѓани должат кон УЈП 10,2 милијарди денари

Управата за јавни приходи објави Листа на должници бр.09/2019 за долгови

Повеќе

Јавна презентација за дел од ДУП 7 (7.5) за Гевгелија

Утре со почеток во 12 часот во просториите на малата сала од Народниот театар

Повеќе

Никола Димитров ја доби наградата за Придонес кон европската интеграција на

По повод петгодишнината од основањето на порталот „Европски Западен Балкан“-

Повеќе

Празнична посетеност на Дојран

Продолжениот празничен викенд донесе поголем број гости во текот на топлиот

Повеќе

Одбележување на Денот на независноста

Со истрелување на 10 плутони од страна на артилерискиот батаљон во касарната

Повеќе

Авиони канадери го ставија под контрола вториот пожар кај Мамино

Локализиран, но не целосно ликвидиран. Ваков беше денешниот утрински извештај

Повеќе

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.