Топ Новости

SKY Хотел повторно вработува

Сабота, 17 Август 2019

Шест месеци по првиот голем оглас за прием на нови работници, SKY хотел во Гевгелија повторно со нова работна понуда.

На побарувачката листа на расположиви работни места за вработување се следните 13 позиции: келнери, бармени, собарки, хигиеничарки, портири, рецепционери, готвачи, салатери, месари, слаткари, пекари, пица мајстори, помошници во кујна.

Работодавачот „SKY“ хотел не упатува на потреба од посебни услови, како работно искуство, или други подетални информации, освен потребата кандидатите да бидат професионални во односот кон работата, комуникативни и креативни во работните позиции за кои конкурираат.

Сите заинтересирани апликациите за учество на отворениот повик за вработување можат да ги подигнат од Туристичката агенција „Путник“Гевгелија и тоа секој работен ден од 08:00 до 20:00 часот. За рокот и доставата ќе дознаете од апликацијата и местото на поднесување на истата.

Last modified on Сабота, 17 Август 2019 - 21:47

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Царинската управа додели Благодарници на гевгелиски фирми

По повод светскиот ден на царината, директорот на Царинската управа Ѓоко

Повеќе

Се гради нова канализациона линија во Негорци и замена на дотраените водоводни

Јавното комунално претпријатие во Гевгелија, „Комуналец“ деновиве ја превзема

Повеќе

Формирана Комисија за здравство и социјални работи при Здружението на

Гевгелиското Здружение на пензионери ќе помага на своите членови преку прграма

Повеќе

Водовод и канализација за станбените објекти на Караорман

Најновата и растечка урбана зона во Гевгелија, населбата Караорман со години е

Повеќе

Лишен од слобода 68 годишен жител на Богородица

Ова е втор случај годинава жител на Богородица да биде лишен од слобода поради

Повеќе

Шпанија со итен протокол за ратификација на членство на Македонија во НАТО

Владата на Шпанија вчера го одобри и го достави на усвојување во Паралментот

Повеќе

Прес СДСМ Гевгелија: Вложувањето во образованието е најдобрата инвестиција

Претставникот во Советот на општината од редовите на СДСМ и коалицијата, кој

Повеќе

Ново невреме во Австралија - врнежи од град, после поплавите и пожарите

Само ден по песочната бура на југоистокот од Австралија се истурил силен град

Повеќе

Чесниот крст во Гевгелија го понесе Љупчо Трајков

Љупчо Трајков (30 годишен) од Гевгелија и годинава како и лани е најсреќниот

Повеќе

Одбележан Водици во Богданци, Стојаково и Ѓавото

Граѓаните на Општина Богданци и тамошната црква се придружија на одбележувањата

Повеќе

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.