Топ Новости

Прекин на електроснабдувањето во Моин и Конско

Понеделник, 02 Септември 2019

„ЕВН“ КЕЦ Гевгелија ги известува корисниците на електрична енергија во општина Гевгелија дека на 3 септември без електрична енергија ќе бидат населените места Моин и Конско и околните стопански капацитети. Тоа значи, „Фарма“, Бунарите нај Моин, локалните приватни сервиси, приватни фирми за столарја и мебел, механичарски работилници и земјоделски стопанства. Прекинот во електроснабдувањето ќе биде од 9:00 до 14:00 часот. ЕВН-КЕЦ Гевгелија објаснува дека прекинот е поради изведување на одредени инвестициони зафати.

Во текот на утрешниот ден екипите на „Електродистрибуција“ ДООЕЛ ќе работат на реконструкција и модeрнизирање на дистрибутивната мрежа на 11 локации во 9 општини (Делчево, Гевгелија, Кочани, Кратово, Скопје-Ѓорче Петров, Тетово, Гостивар, Струга и Штип), заради реализација на инвестиционите зафати за подобрување на квалитетот во снабдувањето со електрична енергија.

Се известуваат корисници од Моин и Конско и стопанските субјекти во околното подрачје во текот на утрешниот ден да го прилагодат својот работен процес со најавениот петчасовен прекин во електроснабдувањето.


Last modified on Понеделник, 02 Септември 2019 - 17:45

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Царинската управа додели Благодарници на гевгелиски фирми

По повод светскиот ден на царината, директорот на Царинската управа Ѓоко

Повеќе

Се гради нова канализациона линија во Негорци и замена на дотраените водоводни

Јавното комунално претпријатие во Гевгелија, „Комуналец“ деновиве ја превзема

Повеќе

Формирана Комисија за здравство и социјални работи при Здружението на

Гевгелиското Здружение на пензионери ќе помага на своите членови преку прграма

Повеќе

Водовод и канализација за станбените објекти на Караорман

Најновата и растечка урбана зона во Гевгелија, населбата Караорман со години е

Повеќе

Лишен од слобода 68 годишен жител на Богородица

Ова е втор случај годинава жител на Богородица да биде лишен од слобода поради

Повеќе

Шпанија со итен протокол за ратификација на членство на Македонија во НАТО

Владата на Шпанија вчера го одобри и го достави на усвојување во Паралментот

Повеќе

Прес СДСМ Гевгелија: Вложувањето во образованието е најдобрата инвестиција

Претставникот во Советот на општината од редовите на СДСМ и коалицијата, кој

Повеќе

Ново невреме во Австралија - врнежи од град, после поплавите и пожарите

Само ден по песочната бура на југоистокот од Австралија се истурил силен град

Повеќе

Чесниот крст во Гевгелија го понесе Љупчо Трајков

Љупчо Трајков (30 годишен) од Гевгелија и годинава како и лани е најсреќниот

Повеќе

Одбележан Водици во Богданци, Стојаково и Ѓавото

Граѓаните на Општина Богданци и тамошната црква се придружија на одбележувањата

Повеќе

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.