Топ Новости
Августовска разгледница од Дојран - Понеделник, 03 Август 2020 14:35
Воз удрил во автомобил кај с.Давидово - Понеделник, 27 Јули 2020 17:55

Прекин на електроснабдувањето во Моин и Конско

Понеделник, 02 Септември 2019

„ЕВН“ КЕЦ Гевгелија ги известува корисниците на електрична енергија во општина Гевгелија дека на 3 септември без електрична енергија ќе бидат населените места Моин и Конско и околните стопански капацитети. Тоа значи, „Фарма“, Бунарите нај Моин, локалните приватни сервиси, приватни фирми за столарја и мебел, механичарски работилници и земјоделски стопанства. Прекинот во електроснабдувањето ќе биде од 9:00 до 14:00 часот. ЕВН-КЕЦ Гевгелија објаснува дека прекинот е поради изведување на одредени инвестициони зафати.

Во текот на утрешниот ден екипите на „Електродистрибуција“ ДООЕЛ ќе работат на реконструкција и модeрнизирање на дистрибутивната мрежа на 11 локации во 9 општини (Делчево, Гевгелија, Кочани, Кратово, Скопје-Ѓорче Петров, Тетово, Гостивар, Струга и Штип), заради реализација на инвестиционите зафати за подобрување на квалитетот во снабдувањето со електрична енергија.

Се известуваат корисници од Моин и Конско и стопанските субјекти во околното подрачје во текот на утрешниот ден да го прилагодат својот работен процес со најавениот петчасовен прекин во електроснабдувањето.


Last modified on Понеделник, 02 Септември 2019 - 17:45

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Маж од Миравци при рибарење се удавил во Вардар

Од полицискиот дневен билтен на МВР се известува дека вчера во водите на Вардар

Повеќе

Граничен премин „Евзони“ кај ГП „Богородица“ вечерва се затвара во 22 часот

Министерството за внатрешни работи ги известува граѓаните дека до граничната

Повеќе

ООУ „Владо Кантарџиев“- Гевгелија со инвестиција за уредување на дворниот

Министерството за здравство за следната недела ги најавува протоколите за

Повеќе

Прогласена кризна состојба на јужната и северната граница на РСМ

Владата на Република Северна Македонија на одржаната редовна 79-та седница,

Повеќе

Османи: Започнаа преговори Заев-Ахмети за заедничка коалиција

Портпаролот на Демократската унија за интеграција Бујар Османи во интервју за

Повеќе

ГП „Евзони“ од утре целосно се затвара од 23 до 07 часот наутро

Портпаролот на грчката Влада Стелиос Пецас, денеска на брифинг со новинарите

Повеќе

Се бара ревизија за изградбата на Градскиот пазар во Гевгелија

Советникот Тихомир Ручкоманов, претставник од ЛДП и коалиционен партнер на СДСМ

Повеќе

Конституиран новиот 10-ти по ред парламентарен состав на РСМ

Со 116 гласови „за“, ниту еден воздржан и ниту еден против, денеска се

Повеќе

Граничниот премин Дојран-Дојрани останува затворен уште 10 дена

Грција ги продолжува своите меѓугранични заштитни мерки од ковид-19.
Денеска,

Повеќе

Августовска разгледница од Дојран

Продолжениот празничен викенд донесе многу гости, посетители, викенд туристи и

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.