Топ Новости

Сабота и недела Гевгелија без струја

Петок, 27 Септември 2019

Вкупно 52 трафостаници распоредени на подрачјето на општина Гевгелија, градот и населените места, а дел и од соседните населби, викенд деновите, утре сабота и претстојната недела ќе бидат вон функција, поради изведба на неопходни работи за осовременување на електродистрибутивната мрежа.

Ова го најавуваат од ЕВН и Корисничкиот енергетски центар (КЕЦ) Гевгелија. Во сабота 28 септември и недела 29 септември, во периодот од 06 до 12 часот, како и од 12 до 18 часот ќе има прекин во електроснабдувањето на скоро целата територија од Гевгелија. Шестчасовниот прекин во електроснабдувањето ќе ги зафати околните населени места во општината, како и дел од општина Богданци.

Потрошувачите кои се напојуваат со електрична енергија од наведените трафостаници (прилог Табела на ЕВН) ќе останат без струја, од вкупно од 312 часови за сите 52 трафостаници.

Се известуваат граѓаните и правните субјекти да го прилагодат својот работен ден (професионално, или приватно) според најавениот недостиг на електрична енергија, соодветно како во прилогот од табелата со распоред на исклучување.

ТАБЕЛА - ЛИНК:

 

""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""</p>"

Last modified on Петок, 27 Септември 2019 - 14:46

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Шести ден протести во САД кои зафатија 25 држави

Смртта на George Floyd од рацете на полицијата во Минеаполис предизвика широки

Повеќе

Лишени од слобода седум гевгеличани и еден валандовчанец

МВР известува дека денеска се поднесени кривични пријави за седуммина

Повеќе

Пендаровски одлучи – Нова вонредна состојба до 14 јуни

Претседателот Пендаровски по денешниот состанок на Советот за безбедност во

Повеќе

Приведен 22 годишен богданчанец за кријумчарење мигранти

Превезувал нелегално 13 мигранти од Бангладеш со комби, но поради неприлагодена

Повеќе

Тролски фарми од Македонија и Филипините ја туркаа дезинформацијата за

Еден од најголемите издавачи на дезинформации за коронавирус на Фејсбук е

Повеќе

Ќе има ли нова вонредна состојба?

Нови 52 заболени од Ковид-19 за изминатите 24 часа, непочитување на мерките за

Повеќе

Бетонирана улицата „Деко Ковачев“ во Гевгелија

Уличниот крак од улицата „Деко Ковачев“- Гевгелија, во должина од околу 300

Повеќе

Почувствуван земјотрес во југот од Македонија

Тектонско придвижување на земјиното тло вечерва во 22:55 часот почувствуваа

Повеќе

Во чест на Спасовден - заштитникот на Гевгелија

Денеска е Св. Спас - заштитник и спасител на луѓето, заштитник на Гевгелија.

Повеќе

Од денеска се отвараат рестораните и кафетериите за посетителите

Од 28 мај после речиси двеиполмесечен прекин на дејноста поради корона кризата,

Повеќе

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.