Топ Новости
Билборд кампања - Понеделник, 06 Јули 2020 15:42

Ново четврто по ред драстично паѓање на цената на горивата!

Понеделник, 23 Март 2020

Малопродажните цени на горивата во нашата држава ќе доживеат ново намалување, четврто по ред од почетокот на корона наездата, што е економски ефект на пандемијата во светот, и пад на цените на горивата кај нас, соопшти Регуларторната комисија за енергетика. Паѓањето на цените е во распон од 3 до 5 денари.

Новите цени ќе траат од вечерва на полноќ. Бидејќи настапува „полициски час“ од 21 часот, не ќе може први да се почестите со ефтино гориво се' до утре изутрина во 06 часот кога завршува полицискиот час и забраната за движење на лица и возила.

Конкретно, цената на Еуросупер-95 ќе се намали за 5.00 денари, цената на Еуросупер-98 се намалува за 4.50 денари, додека цената на Еуродизел ќе се намали за 3.00 денари.

Според ова, малопродажната цена на Еуросупер-95 ќе изнесува 49.50 денари за литар гориво, за Еуросупер ќе изнесува 52.00 денари, додека цената на Еуродизел горивото според новите промени ќе изнесува 45.50 денари.


Last modified on Понеделник, 23 Март 2020 - 20:30

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Министерствата за земјоделство и екологија посветени на Дојран и Дојранското

Општина Дојран која се простира на еден од трите природни езерски убавици во

Повеќе

Марија Костадинова: Градиме инфраструктура - Патиштата ќе не' направат поблиски

Кандидатката за член на Собранието на РСМ, која е на изборната листа на СДСМ и

Повеќе

Почина 54 годишен маж во сообраќајна несреќа кај Богородица

Вечерва после полноќ, во 01:30 часот (ден четврток 09.07.2020 год.) било

Повеќе

Среда, 15 јули - неработен ден за сите граѓани

Министерството за труд и социјална политика соопштува дека 15 јули, среда, е

Повеќе

Демонстранти упаднаа во Собранието во Србија – интервенира полицијата

Неколку стотици граѓани се собраа пред српскиот парламент во знак на протест

Повеќе

Ципрас: Прогресивното поглавје може да продолжи само со Заев, лидер кој гледа

Поранешниот грчки премиер Алексис Ципрас, чиј потпис стои на Преспанскиот

Повеќе

Откриени 211 мигранти кај Гевгелија, приведен возачот

Од МВР денеска јавуваат за уште еден обид за нелегален превоз на мигранти низ

Повеќе

Билборд кампања

Предвремените парламетарни избори во услови на корона епидемија наложија

Повеќе

Костадинова: СДСМ и „Можеме“ со конкретни мерки за поддршка на младите

Кандидатката за пратеник на СДСМ и коалицијата „Можеме“, Марија Костадинова, со

Повеќе

Грција нема да ги прима српските туристи

Грција од утре наутро (06.07.2020 понеделник) во 6 часот ги затвора границите

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.