Топ Новости
Августовска разгледница од Дојран - Понеделник, 03 Август 2020 14:35
Воз удрил во автомобил кај с.Давидово - Понеделник, 27 Јули 2020 17:55

ЕВН: Отсега сами можете да пријавите состојба на вашето броило

Понеделник, 04 Мај 2020

Од ЕВН Македонија ја најавуваат нова опција на evnonline.mk!
Со неа граѓаните-потрошувачи на електрична енергија ќе можат сами да пријават состојба на своето електрично броило. Каква е постапката, објаснуваат- лесно, изведлива со само неколку чекори преку он-лајн контакт линијата со ЕВН.

Од која било сметка за електрична енергија ги внесувате:
1) Вашиот кориснички број
2) Серискиот број на броилото
Потоа од екранот на вашето броило препишете ги:
3) Состојбата во висока тарифа
4) Состојбата во ниска тарифа.
5) На крај, внесете основни контакт податоци и одберете „Прати“.

Следната фактура за електрична енергија ќе ви пристигне согласно пријавените состојби.
Повеќе информации на evnonline.mk.

Last modified on Понеделник, 04 Мај 2020 - 20:00

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Граничен премин „Евзони“ кај ГП „Богородица“ вечерва се затвара во 22 часот

Министерството за внатрешни работи ги известува граѓаните дека до граничната

Повеќе

ООУ „Владо Кантарџиев“- Гевгелија со инвестиција за уредување на дворниот

Министерството за здравство за следната недела ги најавува протоколите за

Повеќе

Прогласена кризна состојба на јужната и северната граница на РСМ

Владата на Република Северна Македонија на одржаната редовна 79-та седница,

Повеќе

Османи: Започнаа преговори Заев-Ахмети за заедничка коалиција

Портпаролот на Демократската унија за интеграција Бујар Османи во интервју за

Повеќе

ГП „Евзони“ од утре целосно се затвара од 23 до 07 часот наутро

Портпаролот на грчката Влада Стелиос Пецас, денеска на брифинг со новинарите

Повеќе

Се бара ревизија за изградбата на Градскиот пазар во Гевгелија

Советникот Тихомир Ручкоманов, претставник од ЛДП и коалиционен партнер на СДСМ

Повеќе

Конституиран новиот 10-ти по ред парламентарен состав на РСМ

Со 116 гласови „за“, ниту еден воздржан и ниту еден против, денеска се

Повеќе

Граничниот премин Дојран-Дојрани останува затворен уште 10 дена

Грција ги продолжува своите меѓугранични заштитни мерки од ковид-19.
Денеска,

Повеќе

Августовска разгледница од Дојран

Продолжениот празничен викенд донесе многу гости, посетители, викенд туристи и

Повеќе

Честит 2 август – Денот на републиката

Денешниот втор августовски ден 2020 Македонија го слави Денот на Републиката,

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.